Go to main menu Go to sidebar Go to main content
Orccon 2018
Presidents Day
Weekend
Feb 16 - Feb 19
Gamex 2018
Memorial Day
Weekend
May 25 - May 28
Gateway 2018
Labor Day
Weekend
Aug 31 - Sep 3
Hilton Los Angeles Airport, 5711 W Century Blvd., Los Angeles, California 90045

2013 Orccon Winners

Board & Card Games 1st Place 2nd Place 3rd Place
1000 Blank White Cards MARK DRACH-MEINEL KATIE FRANK
1830/1856/1870 Todd van der Pluym Jonathan Flagg TIM FYFFE
18xx - Gaming 101 Stanley Tyler
18xx (open) Joe Gray Ian Caballero Peter Ettinger
18xx (short) Todd van der Pluym Joe Gray Jonathan Flagg
18xx Not in Stores Todd van der Pluym ALLEN STANCIUS
20th Century David Mines Andre Chautard Patrick Foran
20th Century Magnificent Bastard Thomas Acuna Mark Davis
61 Minutes to Doomsday - PLAYTEST Jason Kennedy Brian Kuwabara Cortney Kennedy
61 Minutes to Doomsday - PLAYTEST NEIL POLOSO PETE KOWALSKI Eric Sewell
7 Wonders - MEGA Sean Harrington NAT CHESY Shea Jones
A Game of Thrones - 2nd Ed. Darrell Stark Peter An CHRIS TARN
Acquire - David Woolcott Memorial Eric Downing Ramon Vinluan Jonner Purinton
Age of Conan Jon Wagner JUSTIN CLOUTER
Age of Empires III Luke Hardman AVERY CALLENBACK Richard Potthoff
Agricola - Finals MATT KREMER ALAN WOOD Winton Lemoine
Alien Frontiers NAT CHESY JOHN WALTZ Adrianne Blu
Angry Birds Mary Taylor Christine Cipriano Mia Cipriano
Arkham Horror Eric Collins Andreas Pluchar Mike Fryer
Arkham Horror Paul Luebbers Cole Luebbers
Article 27: The UN Security Council Game William Forman Rion Hanson Daniel Hurlbut
Attika Eric Downing Renee Rose-Perry Roderick Lee
Back to the Future: The Card Game Nick Peay Stanton Peay Brittney Wegner
Battle Cry Eric Downing GEORGE CACERES Rick Rodrick
Battlestar Galactica Jackson Sauthoff, David Mikkelson, John Cruz
Beauty Queen Death Match - PLAYTEST Eric Sewell Sophie (Blood Queen) Sewell Raul Putnam
Beauty Queen Death Match - PLAYTEST Kandis Peay Terran Peay No Badge Given(00108)
Blockade Runner Rick Rodrick James Kuro Patrick Stevens
Blokus TREVOR BENDER BRYCE BENDER TRACY ASHIZAWA
Bohnanza Robert Patino Victoria Anderson LANA BERMAN
Brass Eugene Hourany Chris Green David Wall
Brass Travis Ball Scott Samarel bruce ballard
Briefcase Rion Hanson CHRIS TARN LUKE LUCAS
Carcassonne Eric Downing Jim Rasfeld, ROCCO GARCIA
Carcassonne JAY SPOWART Ramon Vinluan HEATHER SPOWART
Carcassonne Robert McCall RYAN HIGA BRYCE BENDER
Cartagena BRUCE SCHLICKBERND jon daneshgar Darrell Stark
Category 5 Bill Gallagher Robert Neff Matt Schwartz
Caylus Tom Finkle satori snow ROBERT FLORES
Chicken Cha Cha Cha Ciaran Hensel
Classic Password Alfonzo Smith, Chris Ngoori Erick Vallejos, Zach Pitts Ramon Vinluan, Nick Fascitelli
Clay-O-Rama Sullivan weibert Nicole Kearney Jason Kearney
Cock & Bull CHRIS HINES
Cock & Bull Dalin Chann
Cock & Bull Dalin Chann
Cock & Bull John Spence
Cock & Bull Kelly Slizza Sophie (Blood Queen) Sewell
Cock & Bull Kelly Slizza
Cock & Bull KYLE LUCAS
Cock & Bull Melvin Fitzgerald Jeff Cornelius
Cock & Bull Melvin Fitzgerald John Spence
Cock & Bull Nancy Nesbitt
Cock & Bull PATRICK DICKSON
Cock & Bull STEVE PACKARD
Cock & Bull Tyler Weipert
Concentration Robert Larson Matt Schwartz Erick Vallejos
Crazy Creatures of Dr. Gloom - DEMO/PLAY TO WIN EVENT Yoshi Takahashi Kaela Sarsoza Stephanie Sarsoza
Cthulu Dice Renee Hammer PATRICK DICKSON Tim Handley
Darkest Night Elizabeth Brown Peter Handfield William Forman
Darkest Night Leonard Lopez, Brian Kuwabara, Cortney Kennedy, Jason Kennedy, Brady Lang
Destined Hero IAN FRASER Lumin Sperling Blaed Deuel
Destined Hero Thomas Acuna Jeremy Lennert
Dixit Mats Ecklund Tiffany Carter Mike Fryer
Dog David Mikkelson, Barbara Mikkelson Eric Downing, Eugenia Kaplun Lana Berman, David Arnott
Dominant Species Michael Rooney gary gray Patrick Thompson
Dominant Species TRAVIS BALUYOT AARON EPSTEIN FC (Chris) Brandt
Dominion Chris Green Matt Schwartz Ben Jones
Dominion - Expansions Tracy Sangster Renee Hammer Alasdair Burton
Downfall - PLAYTEST Daniel Hurlbut Joshua Kocur Rion Hanson
Dr. Shark HARPER ALVARADO Sophie (Blood Queen) Sewell Tanner Slizza
Dream Factory Stephanie Bennett EHREN EVANS Darrell Stark
Dungeon Lords Benjamin Leach Luke Hardman Drew Murray
Dweebies Tanner Slizza Kaela Sarsoza Greyson Baptist
Eclipse Ozgun Tumer Don Collins Robert Rohm
Eclipse Tracy Sangster Jon Dalesandry Kevin Masaryk
Empire Builder - Potluck Paul Bonday Peter Ettinger William Beyermann
Euphrat & Tigris BRUCE SCHLICKBERND Darrell Stark Renee Rose-Perry
Eye Guess Erick Vallejos Aidan Rooney Nathaniel Thompson
Fantasy Chess ROMEL BENITO EZRA BEHNEN Randy Ripley
Farmageddon Robert McCall BILL PERSAUD Aimee Fitzgerald
Flame War Matt Martin Tim Handley FRANK YUAN
Flash Point: Fire Rescue Jeremy Lennert Jeff Cornelius EMILY ALVARADO
Flick Your Chip Tamala Takahashi Benjamin Ziek
Fly, You Fools PLAYTEST Rachel Hart Alasdair Burton David Sutoyo
Fly, You Fools PLAYTEST Renee Gallo Ta-Te Wu
Fly, You Fools PLAYTEST Tamala Takahashi
Fly, You Fools PLAYTEST TERESA CARNES Rob Escalante COLT CARNES
For the Crown Alex Georges Klaus Scharpf Jessica Callenbeck
For the Crown Ellie Moscati PATRICK RIDGE Alan Emrich
Fortress America Walter Wichowski BEN TOBIN LEONARD LOPEZ
Fortress America (2nd edition) Mark Muskrath Keith Jenkins James Kuro
Galaxy Trucker Benjamin Leach Daniel Hurlbut BRIAN ALVARADO
Game Show Play-Along: Double Dare Nathaniel Thompson, Aidan Rooney William Forman, Rion Hanson Michael Rooney, Sam Thompson
Game Show Play-Along: Press Your Luck Dawn Parness Andre Chautard Phil Scopes
Game Show Play-Along: Scrabble TIM CONNOLLY William Hammon Ramon Vinluan
Game Show Play-Along: The $25,000 Pyramid William Hammon Ramon Vinluan Don Tsuchiyama
Game Show Play-Along: The Price is Right William Hammon Linda Jeffries
Ghost Party Cameron Takahashi Kaela Sarsoza, Megan Takahashi CONAN ERIKSON
Ghost Stories Raul Putnam RONALD BERMUDES
Ginkgopolis EDWARD WILLIAMS ROGER CASEM Miles Utterback
Ginkgopolis Mark Shocklee Aaron Cappocchi Edward McGlynn
Glory of the Three Kingdoms DEMO Darrell Stark
Guillotine Renee Rose-Perry ANDREW LEIGH Ken Hughes
Hawaii EHREN EVANS SAMANTHA WATERHOUSE Bridget Acuna
Hearts #1 Dan O'Farrell JENN VAN PERSAUD BILL PERSAUD
Hearts #2 JENN VAN PERSAUD PATRICK LEGRAS Dan O'Farrell
Hop Hop Hooray! Kaela Sarsoza, Conan Erikson Greyson Baptist, Finn Slizza Tanner Slizza, Ken Erikson
Illuminati Ethan Musulin Anna Peay GUY YAMATO
In the Year of the Dragon Darrell Stark STEPHANIE GILL Aaron Parness
Incan Gold TIM CONNOLLY Renee Gallo Jackson Sauthoff
Ingenious Darrell Stark NATE LUCAS KYLE GREENWOOD
Ivanhoe BILL PERSAUD GEORGE CACERES ANGHARAD CACERES
Keyflower with Guest of Honor Richard Breese BRUCE SCHLICKBERND Richard Breese ALEX HALEY
Killer Bunnies and the Conquest of the Magic Carrot Sam Thompson Aidan Rooney HARPER ALVARADO
King of Tokyo Nam Tran David Sutoyo MARK LUCAS
King of Tokyo Robert Iacopino Nathan DeMoura Jodie Sewell
Kingdom Builder ERIC DARMSTAEDTER Ben Jones Ramon Vinluan
Kingdom Builder - Gaming 101 SHAUN ITO TOMMY LEPORE Shea Jones
Kingdom of Solomon SAMANTHA WATERHOUSE Mark Shocklee EDGAR CONTRERAS
Kingsburg Eric Downing Jessamine Campbell JEFF JUDZIEWICZ
Liar's Dice Martin Padilla Matt Schwartz Robert Neff
Little Devils - DEMO/PLAY TO WIN EVENT Bob West Megan Takahashi Dawn Parness
Looney Bin Nam Tran Bree Zimmerman Sean Growley
Loopin' Louie Jeff Moore PATRICK DICKSON
Loopin' Louie Tanner Slizza Sophie (Blood Queen) Sewell KIRA ERIKSON
Lords of Waterdeep David Cohen John Clair Seth Jaffee
Lords of Waterdeep Sven Mynn Marieke Hensel Matt Schwartz
Lost Cities Stephen Stewart LANA BERMAN
Mage Knight: The Board Game BENJAMIN LEACH Jason Liou Mario Fernandez Jr
Magic Labyrinth Cambria Baptist Greyson Baptist Kaela Sarsoza
Mansions of Madness: The Fall of House Lynch Lindsay Slocum Gabby Slocum Keith Hammons
Mansions of Madness: The Yellow Sign Robert Rohm Gary Okuma Donald Vermeulen
Merchant of Venus J.C. Kern James Thomas William Forman
Mice and Mystics Cortney Kennedy Rachel Hart Jason Kennedy
Mines of the Sacred Dragon DEMO David Sutoyo ZEPHEN SPECHT MALLORY HINKS
Mines of the Sacred Dragon DEMO Tamala Takahashi
Monopoly Deal Nick Chavez Lea Viceral Max Mosquera
Monopoly Deal Shaun Bernard Bob LaMarre Mason Stewart
Munchkin Nick Chavez SARAH JENKINS JENN VAN PERSAUD
Navegador Jonathan Flagg Todd van der Pluym CHRIS VENUTI
Nexus Ops Eric Downing Darrell Stark KYLE GREENWOOD
Nexus Ops - Gaming 101 Brian Kumanchik Cynthia Kumanchik JOHN MELINO
Nightfall ANTHONY MARQUEZ David Crossley Jason Liou
No Thanks Jeff Becker Jaye R. Robert Neff
Oh Hell Dan O'Farrell Scott Samarel Ronald Fraigun
Penny Arcade: Gamers Vs. Evil Matt Hyra Renee Hammer PATRICK DICKSON
Penny-Arcade: Gamers Vs. Evil Martin Padilla TIM CONNOLLY Sean Growley
Phase 10 Jaye R. Mary Taylor NANCY PILONIETA
Phase 10 Shaun Bernard NATE TAYLOR Elizabeth Kearney
Pillars of the Earth Eric Downing Darrell Stark BRAD PARKER
Pizza, Games and Zombies Present: The Gauntlet Alek Ornaf Ian Fraser, Anna Peay, Renee Rose-Perry
Pizza, Games and Zombies Present: The Gauntlet Alex Georges ANGELO CHIRIACO Ian Fraser
Pizza, Games and Zombies Present: The Gauntlet Renee Rose-Perry Ian Fraser KYLE GREENWOOD
Podville Transit Corporation - PLAYTEST Randall Bart Cherie Belkin PAMELA MINES
Poker: 7 card stud Winton Lemoine Tarynne Fraigun Shea Jones
Poker: No Limit Texas Holdem Shea Jones Winton Lemoine Solomon Chang
Poker: Omaha hi/lo split Jim Rasfeld Elisa Vomocil Daniel Eppolito
Power Grid KYLE GREENWOOD Chris Johnson Randall Bart
Power Grid KYLE GREENWOOD Chris Johnson Randall Bart
Puerto Rico Travis Ball Alfonso Weilbach Ian Caballero
Puzzle Strike TRAVIS BALUYOT Martin Padilla
Ra Andreas Pluchar SIERRA JULANDER Aaron Parness
Race for the Galaxy Elisa Vomocil Jeff Becker No Badge Given(00381)
Race for the Galaxy - Gaming 101 David Cohen
Race for the Galaxy 2-Player Jeff Becker Gwyndolyn Burgess David Zevin
Rasputin - PLAYTEST CHARLES PARKS Patrick Thompson JOANNE MICHIUYE
Rasputin - PLAYTEST KATIE FRANK Walter Wichowski MARK DRACH-MEINEL
Rattus Robert McCall Robert Patino KATIE PROUTY
Reef Enounter with Guest of Honor Richard Breese Bruce Padget EHREN EVANS BRAD PARKER
Revolution Eric Downing LUKE LUCAS KYLE LUCAS
Revolution Eric Downing Nicholas Butler Andre Chautard
Revolution KYLE LUCAS
Rex: Final Days of an Empire Eric Downing Ted Blegen No Badge Given(02739)
Runewars Jose Rodriguez EDGAR CONTRERAS Marty Watrous
Saboteur JIM LUCAS Nam Tran Jaye R.
Samurai Battles Michael Brockelhurst Randy Ripley
Scepter of Zavandor Scott Samarel Jonathan Flagg Mike Randle
Scrabble Renee Rose-Perry Rommel Dizon Rob Escalante
Seasons Randall Bart MALLORY HINKS Renee Hammer
Seasons Sing Tang Rick Baptist Patrick Thompson
Settlers of America: Trails to Rails Marieke Hensel Jaye R. Michael Cheng
Settlers of Catan: NACC Finals David Zevin Ben Jones howard chiang
Shogun/Samurai Swords/Ikusa Maximilian Krochman bruce ballard Alex Georges
Shogun/Wallenstein John Clair Seth Jaffee Richard Potthoff
Shootin' Ladders BILL PERSAUD JARED BENDER JENN VAN PERSAUD
Sid Meier's Civilization RICHARD JANKOWSKI CHRIS BUSKIRK Brian Larson
Skip Bo Mary Taylor Krysta Fryer Nick Peay
Small World Chris Green Erich Sforza HARPER ALVARADO
Small World Invaded! Shannon Sullivan Eric Sewell Nick Cascone
Sol Robert Iacopino jon daneshgar Dave Mines
Sovereign Chess Jonathan Murray AMALIQUE ACUNA David VanDer Laan, Thomas Acuna
Spades Dan O'Farrell, Martin Padilla Kandis Peay, Terran Peay
Spotcha! Tanner Slizza Megan Takahashi Finn Slizza
St. Petersburg Ian Caballero Todd van der Pluym Alasdair Burton
Star Trek Scene-it? Alex Slizza Kelly Slizza TIM CONNOLLY
Starship Command DONOVAN FARMER Alex Georges IAN FRASER
Stone Age Elisa Vomocil BRUCE SCHLICKBERND Jeff Becker
Stones of Fate Jason Kennedy
Stones of Fate MICHAEL ARSOLLON
Stones of Fate Robert McCall David Mines
Stones of Fate Thomas Acuna RICHARD COAN
Stones of Fate Thomas Acuna Andre Chautard
Storage Wars: The Game Travis Schario Matt Martin Derak Morrell
Super Star Munchkin KEVIN COWALSKI ERIC FEAY Raul Putnam
Taj Mahal Andre Chautard Robert McCall Ivan DeMoura
Talisman Alasdair Burton EMILY ALVARADO Jon Brown
Tanto Cuore Michael Cheng Martin Padilla Stephanie Bryant
The Adventurers Nancy Nesbitt Brian Larson DIEGO SEWELL
The Battle of Red Cliffs DEMO Jamie Vann RONALD BERMUDES David Sutoyo
The Battle of Red Cliffs DEMO NANCY PILONIETA Sabrina Rosetti MICHAEL ARSOLLON
The Battle of Red Cliffs DEMO Tom Finkle
The Castles of Burgundy satori snow Kirk Udvardi
The Hanging Gardens Ivan DeMoura STEPHANIE GILL Andre Chautard
Thunderstone Advance Jessica Callenbeck AVERY CALLENBACK James Thomas
Tichu - Finals Steve Isaak, Erich Sforza Jeff Becker, Elisa Vomocil Dmitry Pornoy, Scott Chesnutt
Ticket to Ride TAMARA COPE Rob McDiarmid Robert Patino
Ticket to Ride Card Game No Badge Given(00108) No Badge Given(00110) Ramon Vinluan
Ticket to Ride Card Game - Gaming 101 No Badge Given(00110) No Badge Given(00108) Lea Viceral
Ticket to Ride: Europe BRAD THOMAS JOEY VIGIL Shalene Weibert
Ticket to Ride: Team Asia J P Francoisse, Brandon Muller Peter Ettinger, Scott Samarel
Ticket to Ride: US Jodie Sewell Lumin Sperling ERIC MILLEGAN
Ticket to Ride: USA 1910 Brian Symington Renee Rose-Perry Victoria Anderson
Tide of Iron Keith Jenkins Marty Watrous
Titan CORY RYKEN Richard Potthoff William Beyermann
TransAmerica Leah Peay Mason Stewart Robert Neff
TransAmerica Ramon Vinluan TRACY ASHIZAWA Robert Larson
Troyes Aaron Parness Tracy Sangster Larry Buckel
Twilight Imperium 3rd Ed. MOSES WILKS JEFF CARLSON Nick Peck
Twilight Imperium 3rd Ed. Robert Masson Jon Wagner JUSTIN CLOUTER
Twilight Struggle RICK LEPORE Roderick Lee ADAM STEED
Tzolk'in: The Mayan Calendar BRUCE SCHLICKBERND Jennifer Bishop Barbara Mikkelson
Tzolk'in: The Mayan Calendar STEVE CUNEO DAN WHITLEY Bill Gallagher
Uno Bruce Nelson ALEX DECKER NATE TAYLOR
Uno Danielle Pressler Erin Chavez Krysta Fryer
Uno Jaye R. Krysta Fryer NATE TAYLOR
Uno Laura Fitzgerald PATRICK LEGRAS Martin Padilla
Uno Attack! Bob LaMarre Bruce Nelson Mike Fryer
Vegas Showdown - Gaming 101 Lisa Burola Sean Growley
Village Scott Samarel Peter Ettinger Matt Hyra
Viva Topo! Cambria Baptist Greyson Baptist Kaela Sarsoza
Werewolf BRIAN ALVARADO Potato Pie
Werewolf Cameron Gandara Rose Sauthoff
Werewolf CAMERON HALEY Emily Yang ANDREW PRIETO
Werewolf RICHARD JANKOWSKI CHARISSA MITCHELL Rose Sauthoff
Werewolf RYAN HIGA Carter Feld Crazy Bob
Werewolf BENJAMIN MITCHELL Kandis Peay SARAH JENKINS
Wind In Their Sails - PLAYTEST Chuck Collins
Wiz-War Darrell Stark Sven Mynn Zachary Pitts
X-Men: Under Siege CHRIS VENUTI RICH PIZOR Bob West
Yahtzee Free for All Jaye R. Bob LaMarre NATE TAYLOR
Yahtzee Free for All Michael Wolfe Lea Viceral LANA BERMAN
Yspahan Renee Hammer Walter Wichowski Stephanie Bennett
Zero TIM CONNOLLY Sean Growley Linda Jeffries
Zooloretto Mini Cambria Baptist Greyson Baptist Kaela Sarsoza
Collectible Cards & Miniatures 1st Place 2nd Place 3rd Place
Android: Netrunner Isaac Severi Bryan Hilburn John Echeverria
Ascension: Chronicle of the Godslayer Michael Hetman Chuck Watson Linda Jeffries
Ascension: Chronicle of the Godslayer #2 Linda Jeffries Melissa Weiss BHARATH MURTHY
Dragon Dice "Build-Your-Own Army" Tournament Cliff Broadway Anthony Barrett David Ziegert
Dragon Dice "Casual Draft" Tournament Raul Hernandez Diane Grotjohn Albert Alvarado
Food Fight Cliff Bennett Jon Brown Edgar Contreras
Highlander TCG Seacover Gathering John Paiva Geoff Colman Victor Bugg
Highlander TCG Seacover Gathering #2 Victor Bugg John Paiva Geoff Colman
Kingdom Hearts "G.I. Joep: Retaliation" Joep Hensel Ciaran Hensel Bob LaMarre
Locke & Key Darrell Stark Michael Arsollou
M:tG Afternoon Draft Michael Hetman M.B. Shane Sauby
M:tG Friday Night Magic Steven Wood Xandor Kinzle Sean Thompson
M:tG Gatecrash Draft Steven Wood Chris Schoenthal Stanley Cascone
M:tG Gatecrash Sealed Steven Wood Mike Bowen Cliff Bennett
M:tG Pauper Tournament Jonathan Murray Chuck Watson
Pirates Pocketmodel "Sigmund & the Sea Monsters" Nicole Kearney Jon brown Jonathan Murray, Elizabeth Kearney
Pirates Pocketmodel " Survivor: orccon" Jonathan Murray Jason youngdale Diego Sewell
Pirates Pocketmodel "Are You a Werewolf?" Jonathan Murray Jon Brown
Pirates: Sink-N-Keep -First place team of 2 only- 10 each DIEGO SEWELL, Chuck Watson, BRIAN CACERES
Pokemon Dillon Reyes Elizabeth Kearney Jason Kearney
Quarriors Justin Dent BAILEY SAATHOFF
Quarriors #2 Linda Jefferies Martin Padilla Ted Blegeu
Star Wars Minis "Galactic Heroes" Mel Campbell CONNOR MOWATT KYLE TRUJILLO
Star Wars Minis "Rescue the Princess" Kyle Trujillo Conner Mowatt Melainey Campbell
Star Wars: X-Wing Joey Vigil Scott Zumwalt Donavan Shickley
Star Wars: X-Wing #2 Thomas Farr Rich Pizor Sean Thompson
Star Wars: X-Wing #3 Zachary Van DeKamp Diego Sewell Eric Sewell
Star Wars: X-Wing #4 Randy Ripley Jason Bennett Diego Sewell
VTES Constructed Tournament - Jann Berger's "A" is for Alacrity Aaron Clark DAVID TATU MATT WEDGE
VTES Constructed Tournament - Jann Berger's "B" is for Blur MATT WEDGE BRANDON HAAS DARBY KEENEY
VTES Constructed Tournament - Jann Berger's "C" is for Coma DENNIS LIEN MATT WEDGE Mike Courtois
Warlord ccg 4eX Singles Chris Sohoenthal Rich Carter John Leber
Yugioh! BAILEY SAATHOFF Joep Hensel
Yugioh! #2 Robbie Charboneau Logan Langewisch Garrett Langewisch
Yugioh! #3 Edgar Contreras Bailey Saathoff
Miniatures 1st Place 2nd Place 3rd Place
"The Sherrif Is Near" Hedley LaMarr Sheriff Bart
Circus Maximus James White Robyn Orfitelli DAVID HOLT
Flames of War tournament BILL STILWELL FRANK YUAN Donal Tzeng
Great Titan Hunt Frank Vassallo CLAUDE LECESNE William Fretze
Maifuax Gaining Ground MARIO MARTINO Eric Gadal Mark Nichols Jr.
Warhammer 40k Slaughter in Space JOSHUA DEARTH Bill Mattson ROBERT CANALES
Webster Open WAB 2.0 Tournament ILAN MITCHELL-SMITH TONY RODGERS
Painting Contest 1st Place 2nd Place 3rd Place
Best of Show Gerald Miller
Fantasy Large Michael Brockelhurst Patrick Foran MARIO MARTINO
Fantasy Single Shawn Hendrix Shawn Hendrix David Welch
Fantasy Unit MARIO MARTINO Shawn Hendrix Everett Beck
Historical Large Shawn Hendrix
Historical Single MARIO MARTINO Shawn Hendrix
Historical Unit Shawn Hendrix Nicholas Scharpf
Open Shawn Hendrix MARIO MARTINO Everett Beck
Sci Fi Large GERALD MILLER Tom Garcia Keith Jenkins
Sci Fi Single Shawn Hendrix Keith Jenkins
Sci Fi Unit Shawn Hendrix Everett Beck Keith Jenkins
Strategikids CAIN STILWELL
Video & Computer Games 1st Place 2nd Place 3rd Place
Halo 4 FFA Reilly Hughes James Freeman BAILEY SAATHOFF
League of Legends: Shadow Isles Sam Udvardi, Jackson Sauthoff, Nick Peay
Minecraft: Iron Block Challenge (PC) Kelly Mai BAILEY SAATHOFF Connor Jones
Ultimate Marvel vs Capcom 3 ANTHONY MARQUEZ AJ Harris ARCHER EMRICH